Szukaj
top

Noc Muzeum

When:
18 Maj 2013 @ 12:00 – 22:00
Where:
Zamek Piastowski

Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na II Noc Muzeów, która odbędzie 18 maja 2013 r. w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim.

Kolejny raz Europejska Noc Muzeów zawita do Krosna Odrzańskiego.

Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim po raz drugi organizuje w Zamku Piastowskim taką noc.

Już 18 maja 2013 r. sale muzealne będą otwarte w godzinach 12.00-24.00. Dla wszystkich miłośników historii, zamków, mieszkańców województwa lubuskiego organizatorzy przygotują wiele atrakcji. W tym dniu oprócz stałych ekspozycji, zaprezentowane zostaną najnowsze skarby z Gminy Krosno Odrzańskie. Ponadto w Galerii Krużganki otwarta zostanie najnowsza wystawa malarska autorstwa Leopolda Kolbiarza.

Scenę zamkową, która będzie znajdowała się na dziedzińcu, opanują wydarzenia z cyklu „Słowo i dźwięk”. W programie znajdą się występy teatrów z województwa lubuskiego, a także artyści, którzy zaprezentują dźwięki klasyczne i poezję śpiewaną.

Wieczorem na murach średniowiecznego zamku wyświetlony zostanie film historyczny, kostiumowy, który będzie nawiązywał do dziejów Europy sprzed kilkuset lat.

Ponadto zorganizowany zostanie kiermasz rękodzieła artystycznego, w którym każdy będzie mógł zaprezentować swoje prace – zabawki, elementy dekoracyjne, rzeźbę, itp. Dla najmłodszych Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” przygotuje miniwykopaliska, podczas których każde dziecko będzie mogło stać się archeologiem.

Szczegółowy program imprezy będzie dostępny na naszej stronie już wkrótce.

top